218 placówek dostanie sprzęt

24 listopada 2016

W dniach 21 – 23 listopada 2016 (poniedziałek – środa) w Warszawie odbył się 47. Konkurs Ofert Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na zakup sprzętu medycznego. W efekcie trzydniowych negocjacji Fundacja WOŚP pozyskała dla oddziałów pediatrycznych polskich szpitali 2469 nowoczesnych urządzeń medycznych. Ich zakup sfinansowany będzie ze środków zebranych w 24. Finale WOŚP (10 stycznia 2016 roku). Urządzenia trafią do 218 placówek w całej Polsce. 

Ostateczna wartość zakupionych urządzeń wyniosła 14.166.300,40 PLN. We wszystkich przypadkach w wyniku negocjacji udało się uzyskać ceny niższe niż rynkowe wartości urządzeń. Gdyby Fundacja kupiła wszystkie te urządzenia za najniższe ceny katalogowe, musiałaby na nie przeznaczyć ponad 20 mln złotych. W przypadku części urządzeń udało się uzyskać ceny nawet ponad 45% niższe. A oprócz samych urządzeń Fundacja zapewnia szpitalom w ramach wynegocjowanej ceny dodatkowe zapasy materiałów zużywalnych, rozbudowane programy szkoleń, znacząco przedłużone okresy gwarancji, a często także bardzo atrakcyjne warunki serwisu pogwarancyjnego. 

 

- Jesteśmy dumni z tego, że wypracowany przez nas sposób prowadzenia zakupów daje możliwość tak skutecznego negocjowania warunków zakupu – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP – Firmy oferujące urządzenia walczą o dostawy w skali ogólnopolskiej, są to ogromne kontrakty o wielomilionowej wartości, co daje Fundacji doskonałą okazję do negocjacyjnej gry, która ma celu uzyskanie maksymalnie dobrych warunków. Nasi eksperci – bez wątpienia wybitni specjaliści w dziedzinie pediatrii z całej Polski, ale także doświadczeni praktycy – nie pozwalają na żadne marketingowe chwyty. Zwyciężyć konkurs może ten oferent, który doceni prestiż i wizerunkową korzyść związaną z pozyskanie kontraktu dla WOSP, rezygnując ze sporej części swojego zysku.

więcej informacji - kliknij